Salabka vinařství

 
pro potěšení
pokračujte dolů
CZ | EN

historie cesty za potěšením

První zmínku o trojské vinici najdeme v archivech Jiřského kláštera na Pražském hradě. Víno pro naše krále se zde tehdy pěstovalo po generace. Od 18. století nese malý pozemek, na kterém se nyní rozléhá naše vinice, jméno po svém majiteli, Janu Kašparu Salabovi. Novodobá historie současné podoby vinice Salabka započala v letech 1953 - 1955. Vinici, zničenou komunistickým režimem, pomohl zachránit před 15 lety profesor Vilém Kraus. Na základě jeho doporučení byl zachován starý klon Ryzlinku Rýnského. Později jsme vysázeli především odrůdy Rulandské modré, Müller Thurgau a Scheurebe, později také Pinot Blanc, Hibernal a Neronet.

Celkem 10 000 sazenic vinné révy bylo osobně dovezeno z Francie stejně jako v době Karla IV. Každý rok přijímáme výzvu být nejlepším vínem v regionu. Tento magický nápoj připravujeme jako v dávné minulosti s myšlenkou: “stvořit nápoj hodný králů”.

Winery map

Současnost oblasti

Vinice Salabka se rozkládá na ploše přibližně 4,5 ha na pravém břehu řeky Vltavy. Její víno je pěstováno na jihozápadním svahu mezi Trojou a Bohnicemi. Toto jedinečné umístění v kombinaci s podložím, tvoří ideální podmínky a umožňuje révě růst tím nejlepším způsobem. V bezprostřední blízkosti Botanické zahrady je Salabka největší vinicí v Praze, plodící víno prvotřídní kvality. Ve snaze udržet nejvyšší kvalitu hroznů redukujeme jejich počet. Výsledkem je výroba přibližně 18 000 lahví vína ročně.

Tradice

Důraz na kvalitu začíná již u technologie, kterou k výrobě našeho vína používáme. 
V neposlední řadě jsme investovali do palírny. Ručně tepaný měděný kotel byl vyroben u Bodensee rodinou Holstein tradičním způsobem předávaným z generace na generaci. Počínaje příštím rokem začneme ročně produkovat 2 000 lahví ušlechtilých kořalek. V této chvíli jsme první palírnou v Praze. Usedlost rovněž nabízí ubytování v apartmánech, pojmenovaných po vůních: Cassis, Levandule a Rozmarýn a po révě: Pinot, Neronet a Ryzlink, který je využíván jako novomanželský pokoj.

Víno Salabka

**

 • La Muse
  Pinot Blanc barrique, 2014
 • Le Joyeux
  Müller Thurgau, suché, 2015
 • La Philo
  Ryzlink rýnský, suché, 2015
 • La Reine
  Chardonnay & Sylvánské zelené, polosuché, 2015
 • L'Art
  Muškát moravský, polosuché, 2016
 • L'Ancetre
  Tramín červený, polosuché, 2016
 • L'Antique
  Sylvánské zelené, suché, 2016
 • Ton Sourire
  Pinot Noir, suché, 2012
 • Tes Yeux
  Neronet, suché, 2013
 • Ton Coeur
  Pinot noir, rosé, polosuché, 2016
 • Le Diamant
  Sekt, Blanc de Blancs, brut, 2007
 • La Perle
  Sekt, Rosé de Noirs, sec, 2013
 • Le Précieux
  Neronet, likérové víno, sladké, 2015

Fakta & časté dotazy

Jak se nejlépe dostanu do vinařství a restaurace Salabka?

Salabka se nachází pouhých 8 km od centra Prahy. Vozem je to jen 15 minut. Salabka disponuje parkovacími místy v areálu nemovitosti. Parkovací místa jsou vyhrazena pouze pro klienty restaurace a apartmánů.

Můžete také využít městskou hromadnou dopravu. Linka autobusu číslo 112 odjíždí z Nádraží Holešovice, které se nachází na trase metra C. Cesta autobusem trvá přibližně 10 minut a výstupní stanice se jmenuje Botanická zahrada Troja. Následně pokračujte pěšky ulicí K Bohnicím. Salabka se nachází 200 metrů od zastávky autobusu. 

Můžeme do restaurace přijít s dětmi?

Během oběda od 12.00 do 15.00 hodin nemáme žádné restrikce ohledně dětí. Můžeme nabídnout dětské menu, dětské židličky i limitované uskladnění kočárku. 

V období večeří od 17.30 hodin nedoporučujeme vstup dětí. Pro děti je servis degustačního menu časově náročný.

Jaký je v restauraci dress code ?

Salabka je fine-dinningová restaurace. Doporučený dress code je smart casual.

Můžeme navštívit restauraci, i když máme speciální dietu a požadavky na alergeny?

Ano, rádi připravíme jídlo pro zákazníky s ohledem na speciální dietní, alergické požadavky. Alergii nahlašte předem, hned při žádosti o rezervaci. 

Salabka není jen vinařství

Restaurace Apartmány Palírna

Navštivte nás

Salabka Praha s. r. o.
K Bohnicím 2, 171 00 Praha 7
IČ: 242 33 765

Po-Pá: +420 777 447 800
vinarstvi@salabka.cz

xxx
Salabka logo
Pokračováním potvrzuji, že jsem starší 18 let.