Salabka vinařství

 
pro potěšení
pokračujte dolů
CZ | EN

Příroda a technologie

Příroda a lidský důmysl – to vše můžete nyní poznat ve zhmotněné podobě. Kde? V palírně na Salabce – jediné a jedinečné, a to přímo v Praze – Troji!

Slunce a vinná réva i ovocné stromy plodí cukr, ušlechtilé kvasinky se postarají o jeho přeměnu na alkohol a destilační technologie Arnold – Holstein (kotel 150 l) společně s uměním našich vinařů a vinopalníků nás pak zavede až k očekávanému konci – lahodným likérům či jemným kořalkám Salabka.

Nerezová ocel, ušlechtilá měď a sklo – to je fascinující podívaná na aparaturu, o jaké si naši dědové nechávali jen zdát. Avšak i oni dokázali na mnohem jednodušších zařízeních vyrobit výtečné nápoje – nám pak předali své znalosti, díky kterým nyní můžeme pokorně pokračovat v jejich díle v naší pražské palírně.

Balení

Základním prodejním balením pro destiláty z palírny Salabka jsou elegantní vysoké čiré láhve á 0,5 l a pro likéry láhve tmavší, romantického designu, rovněž á 0,5 l. Naše jemné kořalky a lahodné likéry budete také moci ochutnat v Restaurantu Salabka, který tak rozšiřuje svoji nabídku špičkových lihovin.

Produkty

Základními produkty z palírny v Praze, uváděnými na trh, jsou především:

Na bázi vinné révy

Vinná pálenka z vína, Hefebrand z matolin a kalů (technologie grappy) a následně i prémiové nápoje zrající v dubových soudcích (technologie koňaku a zlaté grappy). Zpracováváme tedy místní suroviny se všemi jejich zvláštnostmi, vycházejícími z unikátnosti vinice Salabka.

Na bázi ovoce

Slivovice, Meruňkovice, Višňovice a Jabkovice a následně Zlatá Jabkovice, zrající v dubových soudcích (technologie Calvadosu). Zpracováváme výhradně kvalitní české ovoce.

Likéry

Cassis, Ořechovka, Griotka (vždy z primárních přírodních surovin – černý rybíz, zelené vlašské ořechy, višně).

Fakta & časté dotazy

Jak se nejlépe dostanu do vinařství a restaurace Salabka?

Salabka se nachází pouhých 8 km od centra Prahy. Vozem je to jen 15 minut. Salabka disponuje parkovacími místy v areálu nemovitosti. Parkovací místa jsou vyhrazena pouze pro klienty restaurace a apartmánů.

Můžete také využít městskou hromadnou dopravu. Linka autobusu číslo 112 odjíždí z Nádraží Holešovice, které se nachází na trase metra C. Cesta autobusem trvá přibližně 10 minut a výstupní stanice se jmenuje Botanická zahrada Troja. Následně pokračujte pěšky ulicí K Bohnicím. Salabka se nachází 200 metrů od zastávky autobusu. 

Můžeme se přijít podívat na Salabku, aniž bychom navštívili restauraci nebo zde byli ubytovaní?

Samozřejmě. Největší pražská vinice je otevřená široké veřejnosti. Vstup do zázemí vinařství a restaurace však není povolen. Rádi Vás však po dohodě s personálem zázemím Salabky provedeme.

Můžeme do restaurace přijít s dětmi?

Během oběda od 12.00 do 14.00 hodin nemáme žádné restrikce ohledně dětí. Můžeme nabídnout dětské menu, dětské židličky i limitované uskladnění kočárku. Každou sobotu nabízíme tvořivé dílny a hlídání dětí s profesionálně školeným personálem.

V období večeří od 17.30 hodin nedoporučujeme vstup dětí. Pro děti je servis degustačního menu časově náročný.

Jaký je v restauraci dress code ?

Salabka je fine-dinningová restaurace. Doporučený dress code je smart casual.

Můžeme navštívit restauraci, i když máme speciální dietu a požadavky na alergeny?

Ano, rádi připravíme jídlo pro zákazníky s ohledem na speciální dietní, alergické požadavky. Alergii nahlašte předem, hned při žádosti o rezervaci. 

Salabka není jen palírna

Restaurace Vinařství Apartmány

Kontakt

Zlatá Praha Salabka s. r. o
K Bohnicím 2, 171 00 Praha 7
IČ: 242 33 765

informace – ochutnávky – objednávky
p. Miloš Smutek
+420 777 447 800
palirna@salabka.cz

xxx
Salabka logo
Pokračováním potvrzuji, že jsem starší 18 let.