Salabka vinařství

 
pro potěšení
pokračujte dolů
CZ | EN

Příroda a technologie

Příroda a lidský důmysl – to vše můžete nyní poznat ve zhmotněné podobě. Kde? V palírně na Salabce – jediné a jedinečné, a to přímo v Praze – Troji!

Slunce a vinná réva i ovocné stromy plodí cukr, ušlechtilé kvasinky se postarají o jeho přeměnu na alkohol a destilační technologie Arnold – Holstein (kotel 150 l) společně s uměním našich vinařů a vinopalníků nás pak zavede až k očekávanému konci – lahodným likérům či jemným kořalkám Salabka.

Nerezová ocel, ušlechtilá měď a sklo – to je fascinující podívaná na aparaturu, o jaké si naši dědové nechávali jen zdát. Avšak i oni dokázali na mnohem jednodušších zařízeních vyrobit výtečné nápoje – nám pak předali své znalosti, díky kterým nyní můžeme pokorně pokračovat v jejich díle v naší pražské palírně.

Balení

Základním prodejním balením pro destiláty z palírny Salabka jsou elegantní vysoké čiré láhve á 0,5 l a pro likéry láhve tmavší, romantického designu, rovněž á 0,5 l. Naše jemné kořalky a lahodné likéry budete také moci ochutnat v Restaurantu Salabka, který tak rozšiřuje svoji nabídku špičkových lihovin.

Produkty

Základními produkty z palírny v Praze, uváděnými na trh, jsou především:

Na bázi vinné révy

Vinná pálenka z vína, Hefebrand z matolin a kalů (technologie grappy) a následně i prémiové nápoje zrající v dubových soudcích (technologie koňaku a zlaté grappy). Zpracováváme tedy místní suroviny se všemi jejich zvláštnostmi, vycházejícími z unikátnosti vinice Salabka.

Na bázi ovoce

Slivovice, Meruňkovice, Višňovice a Jabkovice a následně Zlatá Jabkovice, zrající v dubových soudcích (technologie Calvadosu). Zpracováváme výhradně kvalitní české ovoce.

Likéry

Cassis, Ořechovka, Griotka (vždy z primárních přírodních surovin – černý rybíz, zelené vlašské ořechy, višně).

Salabka není jen palírna

Restaurace Vinařství Apartmány

Kontakt

Zlatá Praha Salabka s. r. o
K Bohnicím 2, 171 00 Praha 7
IČ: 242 33 765

informace – ochutnávky – objednávky
p. Miloš Smutek
+420 777 447 800
palirna@salabka.cz

xxx
Salabka logo
Pokračováním potvrzuji, že jsem starší 18 let.