Salabka vinařství

 
pro potěšení
pokračujte dolů
CZ | EN

Příroda a technologie

Příroda a lidský důmysl – to vše můžete nyní poznat ve zhmotněné podobě. Kde? V palírně na Salabce – jediné a jedinečné, a to přímo v Praze – Troji!

Slunce a vinná réva i ovocné stromy plodí cukr, ušlechtilé kvasinky se postarají o jeho přeměnu na alkohol a destilační technologie Arnold – Holstein (kotel 150 l) společně s uměním našich vinařů a vinopalníků nás pak zavede až k očekávanému konci – lahodným likérům či jemným kořalkám Salabka.

Nerezová ocel, ušlechtilá měď a sklo – to je fascinující podívaná na aparaturu, o jaké si naši dědové nechávali jen zdát. Avšak i oni dokázali na mnohem jednodušších zařízeních vyrobit výtečné nápoje – nám pak předali své znalosti, díky kterým nyní můžeme pokorně pokračovat v jejich díle v naší pražské palírně.

Balení

Základním prodejním balením pro destiláty z palírny Salabka jsou elegantní vysoké čiré láhve á 0,5 l a pro likéry láhve tmavší, romantického designu, rovněž á 0,5 l. Naše jemné kořalky a lahodné likéry budete také moci ochutnat v Restaurantu Salabka, který tak rozšiřuje svoji nabídku špičkových lihovin.

Produkty

Základními produkty z palírny v Praze, uváděnými na trh, jsou především:

Na bázi vinné révy

Vinná pálenka z vína, Hefebrand z matolin a kalů (technologie grappy) a následně i prémiové nápoje zrající v dubových soudcích (technologie koňaku a zlaté grappy). Zpracováváme tedy místní suroviny se všemi jejich zvláštnostmi, vycházejícími z unikátnosti vinice Salabka.

Na bázi ovoce

Slivovice, Meruňkovice, Višňovice a Jabkovice a následně Zlatá Jabkovice, zrající v dubových soudcích (technologie Calvadosu). Zpracováváme výhradně kvalitní české ovoce.

Likéry

Cassis, Ořechovka, Griotka (vždy z primárních přírodních surovin – černý rybíz, zelené vlašské ořechy, višně).

Fakta & časté dotazy

Jak se nejlépe dostanu do vinařství a restaurace Salabka?

Salabka se nachází pouhých 8 km od centra Prahy. Vozem je to jen 15 minut. Salabka disponuje parkovacími místy v areálu nemovitosti. Parkovací místa jsou vyhrazena pouze pro klienty restaurace a apartmánů.

Můžete také využít městskou hromadnou dopravu. Linka autobusu číslo 112 odjíždí z Nádraží Holešovice, které se nachází na trase metra C. Cesta autobusem trvá přibližně 10 minut a výstupní stanice se jmenuje Botanická zahrada Troja. Následně pokračujte pěšky ulicí K Bohnicím. Salabka se nachází 200 metrů od zastávky autobusu. 

Můžeme do restaurace přijít s dětmi?

Během oběda od 12.00 do 15.00 hodin nemáme žádné restrikce ohledně dětí. Můžeme nabídnout dětské menu, dětské židličky i limitované uskladnění kočárku. 

V období večeří od 17.30 hodin nedoporučujeme vstup dětí. Pro děti je servis degustačního menu časově náročný.

Jaký je v restauraci dress code ?

Salabka je fine-dinningová restaurace. Doporučený dress code je smart casual.

Můžeme navštívit restauraci, i když máme speciální dietu a požadavky na alergeny?

Ano, rádi připravíme jídlo pro zákazníky s ohledem na speciální dietní, alergické požadavky. Alergii nahlašte předem, hned při žádosti o rezervaci. 

Salabka není jen palírna

Restaurace Vinařství Apartmány

Kontakt

Zlatá Praha Salabka s. r. o
K Bohnicím 2, 171 00 Praha 7
IČ: 242 33 765

informace – ochutnávky – objednávky
p. Miloš Smutek
+420 777 447 800
[email protected]

xxx
Salabka logo
Pokračováním potvrzuji, že jsem starší 18 let.